Schizofrenní život česko-syrského zubaře: „ČR byla oázou svobody. Děsí mě, co se tu teď děje“ | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Schizofrenní život česko-syrského zubaře: „ČR byla oázou svobody. Děsí mě, co se tu teď děje“

1080p720p360p

Narodil se na začátku 70. let v Pardubicích české mamince a syrskému tatínkovi. S rodiči ještě jako malý odletěl do Damašku, kde do svých 23 let studoval a stal se zubařem. Zpátky v České republice získal potřebné atestace a postupem času vybudoval špičkovou stomatologickou kliniku v Hradci Králové. Radek Mounajedd v současnosti patří ke špičce ve svém oboru a Česko považuje za svůj domov. V poslední době ale ve společnosti cítí pnutí, politická situace ho prý znervózňuje. A ačkoliv sám umí perfektně česky a přijal evropský styl života, Češi se ho prý pořád ptají, jestli se nechce vrátit „domů“. Je Česko stále oázou svobody a liberalismu? Co mu chybí v tuzemském zdravotnictví? A proč se zubaři stahují z venkova do větších měst? Podívejte se na rozhovor.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.