Slovenský byznys je na výzvy zítřka připraven o něco lépe než náš. Nejen proto teď nesmíme polevit | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Slovenský byznys je na výzvy zítřka připraven o něco lépe než náš. Nejen proto teď nesmíme polevit

1080p720p360p

3. DÍL SÉRIE ČESKO-SLOVENSKÉ ČTVRTSTOLETÍ. Čeští politici jsou mistři prázdných frází, odvahu udělat zásadí reformy, jakou ukázal například Dzurindův kabinet, minulá ani předminulá česká vláda přitom neměla. I to zaznělo v dalším díle unikátní procházky našimi hospodářskými dějinami, kterou pro vás v kontextu výročního osmičkového roku přichystal tým Alter Eko. Dnešní srovnání stávající situace a vyhlídek byznysu v Česku a na Slovensku přichystali hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská a předseda představenstva Asociace malých a středních podniků Karel Havlíček. 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.