REPORTÁŽ: Parašutisté se cvičili v tichém zabíjení i útoku na auto. V Praze vyrostl dobový vojenský tábor | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

REPORTÁŽ: Parašutisté se cvičili v tichém zabíjení i útoku na auto. V Praze vyrostl dobový vojenský tábor

720p360p

Jak rychle a spolehlivě zabít nepřítele, správně seskočit z letadla nebo zaútočit na jedoucí automobil – to vše se ve čtyřicátých letech učili českoslovenští parašutisté v Británii. Na pražském Karlově náměstí vyrostl o víkendu dobový tábor československé brigády, kde členové Roty nazdar předváděli, jak takový výcvik před 75 lety vypadal. Akce se konala při příležitosti výročí boje o nedaleký kostel svatých Cyrila a Metoděje, kde 18. června 1942 padli parašutisté, kteří se zde skrývali po útoku na Heydricha. 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.