Nejlepší aplikace na počasí, díky kterým vás už sníh ani déšť nikdy nepřekvapí | info.cz

Články odjinud

Nejlepší aplikace, díky kterým vás už rozmary počasí nepřekvapí

Počasí je občas nevyzpytatelné, a pokud plánujete víkendovou túru na horách nebo pár dní na Lipně, bude se vám hodit co nejpřesnější předpověď. Vybrali jsme pro vás pět aplikací, které spolehlivě nahradí poměrně nespolehlivou rosničku.  

Jestli vás zajímá, kde zrovna prší a jestli máte terasu, na které si zrovna dopřáváte, okamžitě vyklidit, stáhněte si Meteor. Jinde než na území České republiky tuto aplikaci sice nevyužijete, ale díky využívání dat Českého Hydrometeorologického ústavu, je - co se týče srážek - opravdu přesná. Aplikace vám přesně ukáže vaši pozici a využít můžete i widget na ploše.

Na podobném systému jako Meteor pracuje i aplikace Windy, která je dostupná jak pro Android tak pro iOS. Windy vás ale nenechá ve štychu ani za hranicemi. Pokud tedy plánujete cestu do teplých krajin, můžete se spolehnout, že vás varuje například před blížícím se hurikánem nebo jen nepříjemnou oblačností.

Pokud důvěřujete předpovědnímu modelu Aladin, bude vám vyhovovat i aplikace Českého hydrometeorologického ústavu – ČHMÚ. Pro ty, kteří si rádi prostudují i podrobnější informace například o imisích nebo stavu vodu, ústav nabízí i aplikaci ČHMÚ+.

Na jednu z nejznámějších aplikací v oblasti předpovědi počasí, se spoléhá jejích vývojářů přibližně 1,5 miliardy lidí. Jednoduchá aplikace AccuWeather vám nabídne sledování aktuálního počasí a krátkodobou předpověď nebo radarové a satelitní snímky.

Předpovědi Norského meteorologického institutu si získaly poměrně dobré renomé. A to i přesto, že například od ČHMÚ nijak zásadně neliší. Kromě předpovědi na několik následujících hodin nabízí Yr výhled deset dní dopředu, tam už ale aplikace nabízí jen několik základních údajů.

Nejlepší aplikace roku naleznete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud