Alza začala prodávat elektromobily Tesla, na skladu má jen dva | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Alza začala prodávat elektromobily Tesla, na skladu má jen dva

Alza začala prodávat elektromobily Tesla, na skladu má jen dva

E-shop Alza.cz odstartoval prodej elektromobilů, v centrále v pražských Holešovicích představil dva nově nabízené modely. Teslu X 100D za 3,5 milionu korun a Teslu S 75D za tři miliony, zákazník má možnost platit i v bitcoinech. Alza má naskladněné dva vozy, další bude dokupovat přímo od Tesly z nizozemského skladu.

„Nepředpokládáme, že by jeden zákazník objednal deset vozů,“ argumentovala Patricie Šedivá, PR manažerka společnosti. Pokud by vůz nebyl skladem, zákazník si na jeho dodání počká minimálně dva týdny. Společnost uvedla, že si lidé mohou Teslu otestovat během bezplatné zkušební jízdy Prahou.

Alza se přihlásila ke konceptu usilujícího o města, která budou stejně čistá jako vesnice, Teslu si mohou zákazníci koupit přímo v prostředí internetového obchodu. „Od začátku jsme chtěli, aby pořízení elektromobilu bylo pro lidi stejně snadné, jako by si kupovali mobilní telefon,“ uvedl manažer projektu Jaromír Řánek.

Celý článek si přečtěte na webu E15. 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.