Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Auta se v Číně prodávají nejlépe za tři roky. Škoda tam zvedla prodeje o 13 procent

Auta se v Číně prodávají nejlépe za tři roky. Škoda tam zvedla prodeje o 13 procent

V Číně se loni prodalo 28 milionů vozů, což znamená meziroční nárůst o 14 procent a zároveň nejrychlejší tempo od roku 2013. Čína je klíčovým odbytištěm pro českou automobilku Škoda Auto.

Strmý nárůst prodejů automobilů v Číně letos zvolní. Podle čínského svazu výrobců automobilů (CAAM) by měl prodej stoupnout pouze o pět procent na 29,4 milionu vozů.

Prodej samotných osobních automobilů vzrostl v Číně o téměř 16 procent na 23,9 milionu vozů, jak informoval čínský svaz osobních automobilů (CPCA). K růstu čínské poptávky po automobilech přispělo snížení daňové zátěže menších vozů, které vstoupilo v platnost na podzim roku 2015.

Čína je největším automobilovým trhem na světě, v roce 2009 na tomto postu vystřídala Spojené státy. Klíčovým odbytištěm je i pro českou automobilku Škoda Auto. Ta v úterý oznámila, že loni zvýšila dodávky na čínský trh o téměř 13 procent na 317 100 vozů.

Předloni se poptávka po autech v Číně ocitla pod zvýšeným tlakem v důsledku zpomalování růstu tamní ekonomiky. Situace na trhu se však zlepšila, když Peking začátkem října 2015 snížil daň z obratu u automobilů s objemem motoru do 1,6 litru.

Daň tehdy klesla na pět procent z předchozích deseti procent. Podle agentury Reuters ale bude letos daňová sazba činit již 7,5 procenta a napřesrok by se měla vrátit na deset procent.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek