Avia Motors začala s výrobou nového vozu. Celá letošní produkce je už zamluvená

Pavel Otto

08. 09. 2017 • 23:09

Tradiční česká značka obnovila výrobu lehkých nákladních vozidel s logem albatrosa v Přelouči. Představila nový automobil s názvem Initia, který splňuje emisní normu Euro 6.

Avii koupila před rokem skupina Czechoslovak Group zbrojaře Jaroslava Strnada. Továrna se přestěhovala z pražských Letňan do Přelouče kvůli tomu, že v hlavním městě je nedostatek pracovních sil. Nový management v čele s Ivanem Fišákem musel za dvanáct měsíců dovyvinout nové vozy a obnovit výrobu.

“Zavřšujeme první etapu dobrodružství zvaného Avia. Oživili jsme tradiční českou značku, kterou jsme koupili od indického vlastníka,” řekl při slavnostním otevření automobilky Strnad. Firma od roku 2013 v Česku nevyráběla a proto ji bylo nutné znovu kompletně vybudovat.

3648085:article:true:true:true

Strnad připomněl, že jeho skupině se před časem podařilo postavit na nohy kopřivnickou Tatru. “Ta ale na rozdíl od Avie nikdy nepřestala vyrábět,” dodal.

V přeloučských halách nyní společnost Avia Motors zaměstnává necelou stovku lidí, postupně jich chce nabrat až pětinásobně více. “Letos vyrobíme 90 aut, už pro ně máme zákazníky,” upřesnil Fišák s tím, že v příštím roce je v plánu kompletace 360 až 400 vozidel. “Kapacita linek je 1200 kusů ročne,” podotkl.

Pokračujte ve čtení na webu E15.

SDÍLET