Články odjinud

Avia Motors začala s výrobou nového vozu. Celá letošní produkce je už zamluvená

Avia Motors začala s výrobou nového vozu. Celá letošní produkce je už zamluvená

Tradiční česká značka obnovila výrobu lehkých nákladních vozidel s logem albatrosa v Přelouči. Představila nový automobil s názvem Initia, který splňuje emisní normu Euro 6.

Avii koupila před rokem skupina Czechoslovak Group zbrojaře Jaroslava Strnada. Továrna se přestěhovala z pražských Letňan do Přelouče kvůli tomu, že v hlavním městě je nedostatek pracovních sil. Nový management v čele s Ivanem Fišákem musel za dvanáct měsíců dovyvinout nové vozy a obnovit výrobu.

“Zavřšujeme první etapu dobrodružství zvaného Avia. Oživili jsme tradiční českou značku, kterou jsme koupili od indického vlastníka,” řekl při slavnostním otevření automobilky Strnad. Firma od roku 2013 v Česku nevyráběla a proto ji bylo nutné znovu kompletně vybudovat.

Avia Motors začala s výrobou nového vozu. Celá letošní produkce je už zamluvená

Strnad připomněl, že jeho skupině se před časem podařilo postavit na nohy kopřivnickou Tatru. “Ta ale na rozdíl od Avie nikdy nepřestala vyrábět,” dodal.

V přeloučských halách nyní společnost Avia Motors zaměstnává necelou stovku lidí, postupně jich chce nabrat až pětinásobně více. “Letos vyrobíme 90 aut, už pro ně máme zákazníky,” upřesnil Fišák s tím, že v příštím roce je v plánu kompletace 360 až 400 vozidel. “Kapacita linek je 1200 kusů ročne,” podotkl.

Pokračujte ve čtení na webu E15.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud