Články odjinud

Chcete si tuningem zničit auto? Přinášíme spolehlivé tipy

Chcete si tuningem zničit auto? Přinášíme spolehlivé tipy

Široká kola, kity přímého sání či laděný výfuk. To všechno jsou úpravy, jejichž smyslem je dále zlepšit jízdní projev auta. Opravdu jej zlepší, anebo autu spíše ublíží?

Různé úpravy sériových automobilů mají v Evropě svůj původ v poválečném západním Německu. Tehdy totiž bylo na výběr jen málo automobilů, takže takřka každý Němec si nakonec koupil obligátního „brouka od Volkswagenu. A protože se kulaté volkswageny podobaly jako vejce vejci, časem lidi napadlo na nich udělat určité úpravy.

Ke zpočátku jednoduchým svépomocem se později přidaly náročné přestavby, přičemž celá řada firem si na tom založila živnost. Tak nějak vznikli později slavní úpravci automobilů, třeba firma ABT, známý „tuner“ strojů skupiny VW.

 

Jak se zvyšovala technická úroveň aut, ruku v ruce s ní šly také úpravy. Začaly vyžadovat stále komplexnější přístup. Z některých „manufaktur“ se později stali dokonce automobiloví výrobci, třeba firma Alpina, jež upravuje automobily BMW.

Jenže profesionální úpravy aut jsou věc jedna a podomácku dělané změny jiná. A jakkoliv se tváří, že automobil vylepší, ve skutečnosti mu spíše mohou ublížit.

CELÝ ČLÁNEK NAJDETE NA AUTO.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud