Číňané už auta kopírovat nesmí. Aspoň ta od Disneyho | info.cz

Články odjinud

Číňané už auta kopírovat nesmí. Aspoň ta od Disneyho

Číňané už auta kopírovat nesmí. Aspoň ta od Disneyho
 

Čínské kopie aut pijí krev celému světu, není však vyloučeno, že tento trend jednou skončí. Tamní soudy nejspíš vůbec poprvé uznaly autorská práva zahraniční firmě.

Zahraniční patenty a intelektuální vlastnictví je čínských firmám „volné“ a kopírují vše, co jim padne do oka. Důkazů o bezostyšném vykrádání automobilového designu už vyplavalo spousta – zahraniční firmy se ani nebrání, zřejmě to považují za předem ztracený boj.

Není však auto jako auto. Společnost Disney Pixar se čínské džungle bezpráví nezalekla a zareagovala na kreslený film Autobots režiséra Zhuo Jianrong žalobou. V animáku se totiž objevily postavy aut nápadně se podobající hrdinům pixarovského filmu Cars. A světe, div se, firma uspěla. Producent a distributor filmu dostali pokutu ve výši přibližně pět milionů korun.

Režisér nicméně u soudu tvrdil, že je nevinný a slavnou sérii Cars od Pixaru že nikdy neviděl. A zřejmě neviděl ani žádný z filmů Transformers, kde se vyskytovali autoboti. Proti rozhodnutí soudu se odvolal, a má dokonce v plánu natočit pokračování svého „původního díla“.

Více ze světa aut si přečtete na webu Auto.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud