Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Divoká škodovka. V Česku vznikla Octavia RS, která má 373 koní

Divoká škodovka. V Česku vznikla Octavia RS, která má 373 koní

Škoda Octavia RS třetí generace se u nás prodávala nanejvýš s výkonem 230 koní. Stačí ale trocha tuningu a dostane se na úroveň těch nejsilnějších hot-hatchů.

Kdo chtěl od Škody Octavia RS současné generace to nejlepší, sáhl po provedení RS 230 s elektronicky řízeným diferenciálem VAQ, sníženým podvozkem, 19palcovými koly a výkonem 230 koní. O tohle auto byl takový zájem, že bylo vyprodáno dlouho před příchodem modernizovaného provedení se čtyřokou přední částí.

Jestli už vám RS 230 stojí v garáži, nové neplánujete, a přesto byste chtěli z dvoulitrového čtyřválce TSI dostat více výkonu, máme řešení. Respektive firma HotHatchShop z Újezdu nad Lesy, která se zabývá tuningovými úpravami a prodejem dílů pro vozy koncernu VW a Octavii RS 230 s převodovkou DSG připravila „koktejl“, který pozvedne výkon na zcela jinou úroveň.

Což takhle 373 koní a 557 N.m? Jde to! Potřebné díly dodala firma APR z Alabamy, přičemž stěžejní částí úpravy bylo přemapování řídicí jednotky (APR Stage 2).

CELÝ ČLÁNEK NAJDETE NA AUTO.CZ

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link