Experiment Mercedes-Benz 300 Life Jet: Kříženec auta a motorky z roku 1997 | info.cz

Články odjinud

Experiment Mercedes-Benz 300 Life Jet: Kříženec auta a motorky z roku 1997

Experiment F 300 Life Jet s trojcípou hvězdou Mercedesu, aneb koncept sportovní tříkolky.

Už konstruktéři prvních vozidel bez koní věděli, že je snadnější postavit tricykl než samohyb se čtyřmi koly. Když opominu veskrze zajímavou parní éru, za první skutečný automobil světa, tedy ten s výbušným motorem je přece pokládán Patent-Motorwagen Carla Benze. A ten jich měl kolik? Pokračovatel vynálezcova odkazu se k myšlence tříkolky vrátil ve druhé polovině 90. let, avšak v moderní podobě.

Daimler-Benz se veskrze unikátním konceptem F 300 Life Jet snažil spojit dva světy: automobilový i motocyklový. Respektive dokázal, že je to možné. Projekt, který vedl Günter Hölzel, odstartoval vlastně už v polovině 90. let. 23. prosince 1995 proběhlo testování prototypu, ještě bez karoserie na Hockenheimringu. Coby diváci na něm nechyběli ani vysocí manažeři, nutno dodat, že mnozí z nich značně skeptičtí. Nezapomínejme navíc, že šlo ještě o dlouhou trať s lesními úseky a šikanami, ne „dráhu pro motokáry“.

Za sebou

Zkoušky se zdařily, což znamenalo, že celá záležitost dostala zelenou. Výsledek, třetí studii řady F (Forschung - výzkum) představil výrobce 9. září 1997 na 57. ročníku autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem. 3954 mm dlouhý, vpředu 1730 mm široký a 1527 mm vysoký stroj se do zatáček nakláněl, byl tedy agilní jako motorka a dvojice pasažérů seděla za sebou v tandemu. S veškerým pohodlím ovšem, tedy jako v autě a s minimálním působením odstředivých sil.

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU SI MŮŽETE PŘEČÍST NA WEBU AUTO.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud