Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ikona na elektrický pohon. Rakouští bratři přestavěli legendární Porsche z filmu Le Mans

Ikona na elektrický pohon. Rakouští bratři přestavěli legendární Porsche z filmu Le Mans

Jeden z nejslavnějších sportovních filmů všech dob, Le Mans ze 70. let se Stevem McQueenem v hlavní roli, dal světu legendu – závodní Porsche 910. Rakouští bratři Kreiselové teď tuto ikonu předělali na elektrický pohon.

Nebude to ale hračka pro každého. Protože se původního závodního Porsche 910 vyrobilo jen 35 kusů, ani bratři Kreiselové nehodlají zahltit svými elektromobily trh. „Bude to velice limitovaná edice,“ řekl webu Bloomberg mluvčí společnosti Martin Lettner.

Zájemci o koupi přestavěného luxusního vozu si budou muset připravit milion eur, za které jim bude k dispozici zrychlení z 0 na 100 kilometrů v hodině za 2,5 sekundy, maximální rychlost 300 kilometrů za hodinu nebo dojezd 350 kilometrů.

„S prvním prodejným elektronickým automobilem, který posíláme na trh, se naše společnost dostává do nové fáze,“ říká Markus Kreisel, prostřední ze tří bratrů, kteří společně vlastní společnost Kreisel Brothers. „Na rozdíl od historického originálu splňuje náš vůz podmínky pro běžný provoz na silnicích.“

Vozidlo vzniklo ve spolupráci s německou automobilkou EVEX, která se zabývá výrobou klasických modelů automobilů. Rakouská firma pak dodala nové technologie chlazení a přenosu, přičemž právě druhé zmíněné nabízejí bratři Kreiselové i jako samostatný produkt.

Není to poprvé, co si Rakušané vybrali ikonický model automobilu, aby tak upozornili na své produkty v oblasti elektrotechnologií. V lednu si z Rakouska odvezl k testování Mercedes G 350 předělaný na elektropohon tamní rodák a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link