Jak se vyhnout kolonám. AUTO.cz přináší tipy na objízdné trasy | info.cz

Články odjinud

Jak se vyhnout kolonám. AUTO.cz přináší tipy na objízdné trasy

S příchodem letních prázdnin přišly i opravy silnic a s tím dlouhé čekání v kolonách. Staví se i na objízdných trasách. Server AUTO.cz vyzkoušel jak se uzavírkám vyhnout.

Meškání v kolonách vyjde českou ekonomiku na stamiliardy korun ročně. Před dvěma lety to Ústřední automotoklub ČR spočítal na 118 mld. Kč. Každým rokem částka roste zhruba o pět procent kvůli ušlému zisku nebo zbytečně propálenému benzinu. Lepší to nebude ani přes letošní prázdniny. Momentálně se staví 194 kilometrů nových dálnic a silnic 1. tříd. Nejvíc je to vidět v okolí Prahy, která na příjezdech denně stojí od Plzně na D5, od Ústí nad Labem na D8 a každodenních dvacet minut na královéhradecké D11. Jen na D1 se modernizuje čtyřicet kilometrů – podle Ředitelství silnic a dálnic je dokonce zázrak, že asfalt vydržel desítky let na nejvytíženější tepně v zemi.

Zjišťujte předem

Ministerstvo dopravy se dušuje, že pro urychlení dělá, co může. Ministr Dan Ťok žádá řidiče o shovívavost. „Musíme se hlavně zaměřit na urychlení výstavby, celá základní dálniční síť už měla dávno stát,“ není spokojen premiér Andrej Babiš.

 

Více tipů si můžete přečíst na Auto.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud