Kde otevřou nové dálnice a zpřísní se bodový systém? Novinky pro řidiče v roce 2019 | info.cz

Články odjinud

Kde otevřou nové dálnice a zpřísní se bodový systém? Novinky pro řidiče v roce 2019

Rok 2018 už se pomalu chýlí ke konci, a tak už je čas se dívat kupředu, do toho příštího. Pro české řidiče naštěstí (nebo bohužel?) nijak zásadní nebude. Ceny dálničních známek se nemění a nechystají se ani žádné rozsáhlé legislativní změny. Přesto všechno se detailněji podívejme na to, co české řidiče v roce 2019 čeká.

Jak už bylo v úvodu řečeno, cena dálničních známek v České republice se v roce 2019 nemění. Za roční známku řidiči automobilů do 3,5 tuny dají 1.500 korun, měsíční známka přijde na 440 korun, zatímco desetidenní na 310 korun. První tentokrát z hlediska grafiky tvoří modrý kruh se žlutým pozadím, zatímco měsíční využívá motiv zeleného čtverce a desetidenní červeného trojúhelníku.

Jestliže platnost ročního kupónu je pevně stanovená, a to od 1. prosince 2018 do 31. ledna 2020 (takže když ho koupíte až v březnu, neplatí až do dalšího března), u měsíčního a desetidenního kupónu lze platnost vyznačit podle potřeby.

Kdyby přitom byly splněny sliby ministerstva, v roce 2019 už papírové kupóny platit nemusely. Ministerstvo dopravy totiž v roce 2016 tvrdilo, že právě příští rok dojde k přechodu na elektronické dálniční poplatky, tzv. e-toll. Přechod se však nestihnul, a tak se elektronického výběru poplatků dočkáme prý nejdříve v roce 2021.

Více si přečtěte na webu Auto.cz.

Dálniční známka pro rok 2019: vše zůstává při starém, v budoucnu ale zřejmě přijdou změny>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud