Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Koncernu vyrábějícímu Citroeny a Peugeoty se loni dařilo, zdvojnásobil zisky

Koncernu vyrábějícímu Citroeny a Peugeoty se loni dařilo, zdvojnásobil zisky

Francouzský automobilový koncern PSA má za sebou úspěšné období. Během loňského roku se výrobci podařilo téměř zdvojnásobit čistý zisk, společnost celkem vydělala 1,73 miliardy eur. Vzrostl také zisk před zdaněním a úroky, konkrétně o 18 procent na 3,24 miliardy eur. Celkem za loňský rok vyrobil koncern 3,1 milionu automobilů.

Za dobré výsledky automobilky může především snížení provozních nákladů. „Tato čísla demonstrují naši schopnost dosahovat dobrých výkonů v nepříznivém prostředí,“ uvedl ředitel koncernu PSA Carlos Tavares. Společnost tak dosahuje prudkého růstu jen tři roky poté, co musela kvůli finančním potížím požádat o finanční pomoc francouzskou vládu a čínskou automobilku Dongfeng.

Společnosti se také v minulém roce podařilo překonání střednědobého plánu, výrobce dosáhl marže 4,5 procenta oproti plánovaným čtyřem procentním bodům. Do roku 2021 by se zisky měly zvýšit na šest procent. Zatímco na evropských a jihoamerických trzích automobilka další růst neočekává, své naděje vkládá především do čínských zákazníků.

Celý článek najdete na webu E15.