Konkurent Tesly od Porsche vyjede na silnice v roce 2019. Mohl by být levnější | info.cz

Články odjinud

Konkurent Tesly od Porsche vyjede na silnice v roce 2019. Mohl by být levnější

V roce 2015 představila německá automobilka Porsche koncept elektromobilu s názvem Mission E, který měl konkurovat Modelu S od americké Tesly. Nyní na autosalonu ve Frankfurtu generální ředitel Porsche Oliver Blume prohlásil, že elektromobil svým vzhledem velmi podobný dva roky starému konceptu opravdu půjde do výroby. Na trhu by se měl objevit v roce 2019 a jeho cena se bude pohybovat mezi 80 až 90 tisíci dolary, což je méně, než za jakou částku prodává Tesla nejvýkonnější verzi svého Modelu S.

Velikostí bude novinka od Porsche vyplňovat mezeru mezi čtyřdveřovou Panamerou a klasickým sporťákem 911. Na rozdíl od ikonického modelu automobilky ale její elektromobil dostane čtyřdveřovou karoserii. Tesle se její nový konkurent z Německa bude rovnat také co do výkonu. Konstruktéři slibují zrychlení z 0 na 100 km/h pod 3,5 sekund a maximální rychlost okolo 250 kilometrů za hodinu. Cenově srovnatelný model z automobilky Elona Muska dosahuje zrychlení na stovku za 4,3 sekundy při maximální rychlosti 250 kilometrů za hodinu. Je ale také možné, že za cenu 80-90 tisíc dolarů nabídne Porsche pouze vstupní model a slibované výkonu se budou týkat jen dražších verzí.

Při prezentaci chystané novinky už však ředitel Porsche Blume nesdělil, jaký mohou potenciální zájemci o model vycházející z konceptu Mission E očekávat dojezd. Není také jasné, zda Porsche plánuje uvedení také dalších elektromobilů. Nabízí se například elektrické SUV nebo dvoudveřový sporťák. Elektrické varianty modelů jako Cayenne nebo 911 ovšem dříve, či později přijdou. Koncern Volkswagen, jehož je Porsche součástí, se totiž zavázal, že do roku 2030 nabídne každý ze svých více, než 300 různých modelů také v elektrické verzi. To mimo jiné znamená například i elektrickou Škodu Fabii nebo dodávku Volkswagen Transporter.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud