Modřany plné brouků: Jak legendární volkswageny plavaly a sprintovaly... | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Modřany plné brouků: Jak legendární volkswageny plavaly a sprintovaly...

Modřany plné brouků: Jak legendární volkswageny plavaly a sprintovaly...

Uplynulou sobotu se do pražských Modřan slétly „brouci“ ze všech koutů nejen naší země. Prohlédněte si ty nejhezčí kousek v galerii. 

 

Volkswagen Brouk, v anglosaských zemích nazývaný Beetle, v domovském Německu pak Käfer, je jedním z nejprodávanějších automobilů všech dob. Dle údajů wikipedie bylo v letech 1938 až 2003 vyrobeno 21.529.464 kusů. Vůz se zpočátku montoval v Německu, od roku 1955 ale také v Mexiku a později v i zemích latinské Ameriky. Postupně byly od brouka odvozeny další modely, jmenovitě T1 později jeho následovník T2. V roce 1961 vyjel „Type 3“ obchodně nazývaný Volkswagen 1500 a 1600 s modernější karoserií ale stále využívající techniku z brouka.

Počasí letos moc nepřálo

Letošní Jarní VW sprinty poznamenalo nevlídné počasí. Na druhou polovinu dubna nezvyklá zima a sychravo. To však nadšence do volkswagenů se vzduchem chlazenými motory nemohlo nikterak odradit. Oficiální zahájení se odbylo v půl deváté ráno, kdy se do Freestyle parku v Modřanech začali sjíždět první účastníci. Následovala technická přejímka vozidel, které se chtěli účastnit závodů ve sprintu. Počet soutěžních omezili letos pořadatelé na osmdesát.

Celý článek a další fotografie najdete na webu Auto.cz. 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.