Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Musk má po rozchodu zlomené srdce. Léčí si ho futuristickým náklaďákem

Musk má po rozchodu zlomené srdce. Léčí si ho  futuristickým náklaďákem

Miliardář Elon Musk se nedávno rozešel s Amber Heardovou. Bývalá manželka Johnnyho Deppa dala kopačky superstar globálního byznysu. Místo toho, jestli Musk dokáže dopravit lidstvo na Mars a jaká bude další Tesla, se teď řeší, kdo nebo co podnikatele se statusem celebrity utěší.

Sedm měsíců to vypadalo jako dokonalá idylka. Elon Musk, zakladatel společnosti Tesla a byznysová hvězda první velikosti, to dal dohromady s herečkou Amber Heardovou. Teď příběh skončil.

Musk se v rozhovoru pro časopis Rolling Stone přiznal, že už s Heardovou nerandí. „Ani nevím, jak se to stalo,“ svěřil se šestačtyřicetiletý byznysmen, jehož osobní majetek se odhaduje skoro na dvacet miliard dolarů. „Mám ale pocit, že se rozešla spíš ona se mnou než já s ní.“

Vztah v hi-tech stylu

Americký podnikatel Elon Musk, vynálezce a filantrop, který spoluvlastnil internetový platební systém PayPal, založil kosmickou společnost SpaceX a spoluzaložil a vede automobilku Tesla, se stal světovou celebritou. Jeho kreslený dvojník se objevil dokonce i v seriálu Simpsonovi, což lze považovat za neklamný důkaz, že už člověk něco znamená. Logicky se kromě jeho podnikání a vizionářství začalo řešit také to, s kým tráví svůj volný čas.

Odpověď přišla v dubnu letošního roku. Tehdy začal Musk na na svůj instagramový účet dávat fotky, na nichž byl s Amber Heardovou. Jednatřicetiletá herečka podala svůj asi nejlepší umělecký výkon ve filmu Dánská dívka. Jinak je známá zejména tím, že si vzala Johnnyho Deppa a vzápětí se s ním zase za dost ošklivých okolností rozvedla.

Po pravdě řečeno vztah Muska s Heardovou vypadal hlavně jako docela šikovný marketingový tah. Teď, když je po všem, to ale vypadá, že aspoň ze strany Elona Muska to bylo celkem vážné.

„Jsem osamělý,“ připustil Musk. „Asi mám to, čemu se říká zlomené srdce.“

Je to vůbec poprvé, co Musk něco takového připustil. Když se rozváděl s první ženou Justine, obešlo se to bez větších citových výlevů. Stejné to bylo s Tallulah Muskovou – tu si Musk mimochodem zvládl vzít, rozvést se s ní, za rok ji znovu požádat o ruku, oženit se s ní... a zase se s ní rozvést.

To ho rozptýlí

Musk ale na dlouhé bolestínství nemá čas. Tesla totiž na začátku listopadu ohlásila historicky nejvyšší čtvrtletní ztrátu 619,4 milionu dolarů. Zároveň přiznala potíže s montováním baterií pro Tesla Model 3, které vyústily ve zpoždění plánu výroby o tři měsíce. Na druhou stranu ve stejném období Tesla vykázala rekordní příjmy, celkem skoro tři miliardy dolarů.

Tesla Semi Unveil | 11.16 | watch live at Tesla.com, 8pm PT

Příspěvek sdílený Tesla (@teslamotors),Lis 15, 2017 v 11:16 PST

Ve čtvrtek amerického času, tedy brzy ráno v pátek, současně Tesla představila svoje zatím největší auto, náklaďák Semi. Jde o vůz určený pro kratší trasy a dopravu ve městě.

Dá se předpokládat, že čistě elektrický nákladní vůz bude co do pořizovacích nákladů citelně dražší, než obvyklé vozy se vznětovými nebo hybridními motory. Elektromobily však nabízejí levnější provoz – a taky nemusí řešit emisní normy.

Musk agentuře Bloomberg řekl, že jeho cílem je náklaďák, jehož technologické vybavení vydrží provoz v řádech „milionů mil.“

To je nejspíš další z řady poněkud megalomanských Muskových výroků. Každopádně lze počítat s tím, že rozchod s blonďatou hvězdičkou byznysmena nijak nezbavil chuti hnát se za dalšími metami.

 

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link