Nový Mercedes A: Skvělý hatchback s nápaditou technikou | info.cz

Články odjinud

Nový Mercedes A: Skvělý hatchback s nápaditou technikou

Mercedes zahajuje mezigenerační změnu svých kompaktních modelů. Nového áčka by se konkurence měla bát.

Kompaktní třída je z globálního hlediska pro prémiové výrobce stále důležitější oblastí jejich nabídky. Konkrétně u Mercedesu kompakty již tvoří čtvrtinu jeho prodejů, jen loni trojcípá hvězda prodala přes 620.000 exemplářů kompaktních modelů A, B, CLA a GLA. Stávající generace této rodiny ale stárne, a tak se ve Stuttgartu pracuje na nástupcích. Jako první z nich přichází nová třída A, kterou jsme si poprvé vyzkoušeli v okolíchorvatského Splitu.

Áčko už je stabilní součástí nabídky Mercedesu, vždyť první generace nastoupila již v roce 1997, tedy před více než 20 lety. Třída A ale za svoji existenci prodělala značný posun, první dvě generace byly takovými crossovery, kombinacemi hatchbacku a MPV, což se ve třetí generaci změnilo, když se z A-Klasse stal typický hatchback. A tím zůstává i v nyní nastupující čtvrté generaci.

Koncepce je však vlastně to jediné, co áčku zůstalo, v rámci mezigenerační proměny se toho totiž měnilo hodně. Počínaje upravenou platformou, přes zcela přepracovaný interiér po nové agregáty v útrobách. Důležitost áčka v hierarchii Mercedesu pak dokazuje i využití asistentu pro poloautomatickou jízdu z vlajkové lodi značky, třídy S. Není tak divu, že automobilka v souvislosti s čtvrtou A-Klasse hovoří o revoluci. Povedla se?

O TOM SI MŮŽETE PŘEČÍST NA WEBU AUTO.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud