Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ojetiny do 100 tisíc. Na co si dát při nákupu pozor?

Ojetiny do 100 tisíc. Na co si dát při nákupu pozor?

Vozy segmentu C mají několik nesporných předností. Jednou z nich je skutečnost, že se dobře uplatní při jízdě městem a současně zastanou roli rodinného auta. A na rozdíl třeba od MPV či SUV nemusí jejich řidiči dělat ústupky ohledně jízdního projevu.

Minule jsme tu měli pět oblíbených aut segmentu B. Ač vozy této třídy udělaly za posledních deset let obrovský pokrok, roli jediného auta pro rodinu mohou stále plnit jen s obtížemi.

Když už tomu tak je, jedná se téměř vždy o karosářskou verzi kombi, kterou ale ne každý výrobce v tomto segmentu nabízí. O stupínek výše však můžete najít dobrý rodinný přepravník i v případě běžného hatchbacku. I auta kompaktní třídy rostou, takže dnes jsou stejně velká jako vozy střední třídy před 15 lety. A samozřejmě ani tady nechybějí karosářské verze kombi.

Při koupi vozů do částky 100 000 korun je však třeba vzít v potaz celou řadu aspektů, které můžete u mladších a tedy dražších vozů klidně vynechat. I moderní auta trápí koroze, přičemž v této cenové relaci a stáří aut je už třeba s tím počítat, minimálně na podvozkových dílech.

Dále je to výběr vhodné pohonné jednotky. Vysoce úsporné a dynamikou hýřící diesely už zpravidla to nejlepší dávno nechali předchozím majitelům. Také je třeba mít na paměti, že i ten nejméně doporučitelný motor může někomu sloužit bez problému a jinému vychvalovaná jednotka způsobovat četné vrásky na čele. U takto starých ojetin totiž spíše než verze jako taková rozhoduje stav konkrétního vyhlédnutého exempláře.

Více si přečtěte na webu Auto.cz

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744