Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Poklidný rozchod. Opel bude vyrábět auta pro GM i pod křídly Francouzů

Poklidný rozchod. Opel bude vyrábět auta pro GM i pod křídly Francouzů

Poté, co americký koncern General Motors odsouhlasil prodej automobilky Opel francouzskému konglomerátu PSA, vyvstaly otázky o budoucnosti německého výrobce. Podle aktuálních informací by však změna na světové mapě automobilového průmyslu měla proběhnout ve vzájemném smíru.

 

Dokazuje to především fakt, že nový majitel Opelu, koncern PSA skládající se z automobilek Citroen a Peugeot, přislíbili pokračování výroby ve dvou německých továrnách Opelu i v následujících letech. Zároveň by se celá výroba měla rozšířit o nové modely kategoie SUV, a to jak v továrně v Rüsselsheimu, tak v produkčním podniku Eisenachu.

Dalším klíčovým krokem pro budoucnost Opelu je pokračování spolupráce s automobilkou Buick, která patří do koncernu General Motors. Podle nejnovějších prohlášení by měla tato spolupráce trvat i po roce 2019, což byly současné předpoklady.

Celý článek si můžete přečíst na webu E15.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link