Policie dostala na zkoušku další BMW i8. Hybrid s výkonem 374 koní bude jezdit v Plzeňském kraji | info.cz

Články odjinud

Policie dostala na zkoušku další BMW i8. Hybrid s výkonem 374 koní bude jezdit v Plzeňském kraji

Policisté testují další hybridní vůz BMW i8, který mají zapůjčený na půlroční testování. Vozidlo budou zkoušet v Plzeňském kraji. Proti předchozím modelům je auto nově vybaveno speciálním záznamovým zařízením, které umožňuje pořizovat záznam a zároveň měřit rychlost dopravních prostředků v silničním provozu. Policie chce po nynějším testu vozy s alternativním pohonem vyhodnotit.

Policii poskytla hybridní vůz do dočasného užívání společnost BMW Group ČR. Policie ho má zapůjčený na šest měsíců nebo do ujetí 20.000 kilometrů, podle toho, co nastane dřív.

Sportovní vůz BMW i8 Coupé kombinuje přeplňovaný zážehový tříválec pohánějící zadní kola a elektromotor pro pohon kol přední nápravy. Automobil má výkon 374 koní, z 0 na 100 kilometrů v hodině zrychlí za 4,4 sekundy a dosahuje nejvyšší rychlosti 250 kilometrů za hodinu. Vozidlo je schopné ujet až 55 km pouze na elektřinu.

Policie vozidlo testovala už v loňském roce, kdy auto brázdilo silnice v Jihomoravském kraji. Zkoušku tohoto vozu poznamenala nehoda v Brně, při které se zranil zástupce vedoucího hradního protokolu Vladimír Kruliš. Vozidlo sjelo do potoka v brněnských Chrlicích poté, co řidič kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení.

Kruliš před nehodou s policií zajišťoval bezpečnost návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Jihomoravském kraji a při prezentaci policejní techniky projevil zájem o praktickou ukázku vozu. Nehodu prověřovala Generální inspekce bezpečnostních sborů, která žádné pochybení nezjistila.

Policie mezitím místo havarovaného vozu dostala na vyzkoušení jiný. Automobil vrátila na konci října, když dosáhl smlouvou stanovený počet najetých kilometrů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud