Pražáci stráví v zácpách ročně 143 hodin. V Římě takto řidiči ztratí skoro dva týdny života | info.cz

Články odjinud

Pražáci stráví v zácpách ročně 143 hodin. V Římě takto řidiči ztratí skoro dva týdny života

Na hustotu dopravy dopravu v Praze čeští řidiči často nadávají. Jinde ve světě jsou ale dopravní zácpy ještě mnohem delší. Americká společnost Inrix zabývající se analýzou dopravy opět zveřejnila žebříček nejucpanějších měst na světě.

Stejně jako v roce 2017 řidiči ztratili nejvíce hodin při jízdách po kolumbijské metropoli, Bogotě, a to 272. Meziročně se ztracený čas v kolonách zkrátil o pět procent, přesto šoféři v bogotských kolonách loni strávili více než 11 dní.

Pořadí se neliší ani na dalších místech, stupně vítězů (v tomto případě spíše poražených) doplňuje druhý Řím a třetí Dublin, ke řidiči ztratí v kolonách 254 hodin, respektive 246 hodin. Na čtvrté místo se posunula Paříž, která na pátou příčkou odsunula ruský Rostov na Donu.

Inrix analyzovala hustotu dopravy ve více než 200 městech v 38 zemích světa. Zahrnuty však nebyly asijské země, ani africké. Využívala přitom novou metodologii, která umožňuje hlubší analýzu a porovnání mezi jednotlivými státy. V rámci ní třeba sledovala průjezdní čas za dopravní špičky, tak za zcela volného provozu.

Celý článek si můžete přečíst na webu Auto.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud