Problémy s emisemi dohnaly i majitele Mercedesu | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Problémy s emisemi dohnaly i majitele Mercedesu

Problémy s emisemi dohnaly i majitele Mercedesu

Německé státní zastupitelství ve Stuttgartu otevřelo vyšetřování zaměstnanců automobilového koncernu Daimler. To se má týkat podezření z emisních podvodů u naftových motorů.

Místní vyšetřovatelé potvrdili, že v souvislosti s koncernem Daimler zkoumají možná podezření z podvodu a klamání spotřebitele. V minulosti se totiž objevily informace, že německý výrobce úmyslně zasahoval do naftových motorů svých vozidel tak, aby prošla emisními testy. Státní zástupci mají údajně také svědectví jednoho ze zaměstnanců, který jim potvrdil, že koncern s emisemi podváděl. Bližší informace však médiím prokurátoři neposkytli.

Automobilka odmítla situaci kolem vyšetřování jakkoliv komentovat, poukázala však na testy německého ministerstva dopravy. Podle nich vozy koncernu Daimler neporušily žádné limity. I přesto loni Mercedes-Benz, největší značka koncernu Daimler, spustil svolávací akci. Během ní u vozů s naftovými motory upravoval nastavení termostatu v agregátu.

Celý článek si můžete přečíst na webu E15.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.