Prodej českých aut v Izraeli trhá rekordy | info.cz

Články odjinud

Prodej českých aut v Izraeli trhá rekordy

Auta vyrobená v Česku válcují izraelský trh. Vývoz loni dosáhl 13,5 miliardy korun, což znamená rekordní, více než sedmdesátiprocentní meziroční růst. Nové majitele našlo loni v Izraeli 20,4 tisíce vozů automobilky Škoda Auto, která je v Izraeli nejprodávanější evropskou značkou. Meziročně to bylo téměř o patnáct procent více.

Růst exportu nepolevuje ani letos. Přišel další impulz, který hraje českým automobilkám do karet. „Od ledna vstoupilo v platnost progresivní daňové zvýhodnění vozidel splňujících přísné emisní normy,“ uvedl Branislav Gál z českého velvyslanectví v Tel Avivu.

Lze proto předpokládat, že izraelští spotřebitelé dají přednost vozům s nižší kubaturou. Z toho by měli těžit právě výrobci z Česka a Slovenska, kteří dohromady ovládli čtvrtinu izraelského automobilového trhu.

Celý článek si přečtěte na webu E15.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud