Produkce aut v pololetí vzrostla. Tuzemské automobilky vyrobily více než tři čtvrtě milionu osobních aut | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Produkce aut v pololetí vzrostla. Tuzemské automobilky vyrobily více než tři čtvrtě milionu osobních aut

Produkce aut v pololetí vzrostla. Tuzemské automobilky vyrobily více než tři čtvrtě milionu osobních aut

Tuzemské automobilky vyrobily v prvním pololetí více než tři čtvrtě milionu osobních aut. Produkce vzrostla o 0,3 procenta na 758.475 vozů. Největší Škoda Auto zvýšila výrobu o 3,8 procenta na 477.131 aut. Vyplývá to z údajů Sdružení automobilového průmyslu.

Kolínský výrobce mini aut TPCA zvýšil produkci o 1,8 procenta na 110.094 vozidel, v nošovické Hyundai výroba klesla kvůli plánovaným odstávkám na začátku roku o 9,s3 procenta na 171.250 aut. Výroba nákladních aut se snížila o 44,5 procenta na 431 vozů. V kopřivnické tatře klesla produkce o 48 procent na 402 vozů. Obnovená Avia vyrobila v prvním pololetí 29 aut.

Produkce autobusů stoupla o 2,5 procenta na 2375 vozidel. Z toho Iveco zvýšilo výrobu o 2,6 procenta na 2121 strojů, SOR rostl o více než šest procent na 236 vyrobených vozidel a KH motor Centrum klesla produkce o třetinu na 18 autobusů. Výroba motocyklů se snížila o 14 procent na 746 strojů. které opustily brány týnecké Jawy Moto.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.