Ptačí trus, hmyz či pyl. Poradíme vám, jak je šetrně dostat z laku auta | info.cz

Články odjinud

Ptačí trus, hmyz či pyl. Poradíme vám, jak je šetrně dostat z laku auta

Dostat z laku auto ptačí trus, hromady mrtvého hmyzu či smůlu ze stromů může být někdy pořádně těžké. Jak si s tímto „svinčíkem“ poradit, aby na vaší leštěnce nenepáchal nepěkné škody?  

Pokud své auto umýváte jednou na jaře a pak na Vánoce v automatické kartáčové myčce, nějaký ten exkrement na karoserii vás zřejmě nevyvede z míry. Mnozí z nás ale nemohou s představou špinavého auta vůbec žít, načež zrovna v létě se setkáváme s kategorií vůbec nejodolnější špíny, kterou lze na auto nachytat. Na toto téma jsme se zaměřili blíže a zjišťovali, jak s různými typy nečistot bojovat.

U ptačího lejna na karoserii se hraje především o čas. V kombinaci se slunečním svitem exkrement na místě zaschne a kvůli silně korozivním látkám a kyselinám dokáže v určitých případech i poškodit spodní vrstvy laku. Výsledkem může být přinejmenším „vyžraný“ flek, který prostě neumyjete.

Vždy tedy platí, že je lejno třeba odstranit co nejdříve. U čerstvého zásahu si pochopitelně vystačíte třeba jen s mokrým hadříkem, delší dobu zaschnutý cákanec už však může vyžadovat trochu více péče. Neomaleným sloupnutím či setřením na sucho totiž opět hrozí poškození některé z vrstev laku. 

Více si přečtěte na webu Autorevue.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud