Ptačí trus, hmyz či pyl. Poradíme vám, jak je šetrně dostat z laku auta | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ptačí trus, hmyz či pyl. Poradíme vám, jak je šetrně dostat z laku auta

Ptačí trus, hmyz či pyl. Poradíme vám, jak je šetrně dostat z laku auta
Dostat z laku auto ptačí trus, hromady mrtvého hmyzu či smůlu ze stromů může být někdy pořádně těžké. Jak si s tímto „svinčíkem“ poradit, aby na vaší leštěnce nenepáchal nepěkné škody?  

Pokud své auto umýváte jednou na jaře a pak na Vánoce v automatické kartáčové myčce, nějaký ten exkrement na karoserii vás zřejmě nevyvede z míry. Mnozí z nás ale nemohou s představou špinavého auta vůbec žít, načež zrovna v létě se setkáváme s kategorií vůbec nejodolnější špíny, kterou lze na auto nachytat. Na toto téma jsme se zaměřili blíže a zjišťovali, jak s různými typy nečistot bojovat.

U ptačího lejna na karoserii se hraje především o čas. V kombinaci se slunečním svitem exkrement na místě zaschne a kvůli silně korozivním látkám a kyselinám dokáže v určitých případech i poškodit spodní vrstvy laku. Výsledkem může být přinejmenším „vyžraný“ flek, který prostě neumyjete.

Vždy tedy platí, že je lejno třeba odstranit co nejdříve. U čerstvého zásahu si pochopitelně vystačíte třeba jen s mokrým hadříkem, delší dobu zaschnutý cákanec už však může vyžadovat trochu více péče. Neomaleným sloupnutím či setřením na sucho totiž opět hrozí poškození některé z vrstev laku. 

Více si přečtěte na webu Autorevue.cz.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.