Škoda Octavia Junior: Čtyřokému plasťákovi to opravdu nesluší | info.cz

Články odjinud

Škoda Octavia Junior: Čtyřokému plasťákovi to opravdu nesluší

Škoda Octavia Junior: Čtyřokému plasťákovi to opravdu nesluší
 

Škoda Octavia je dnes už v základu slušně vybaveným vozem. Představme si však, kdyby byla holátkem a chyběly by jí i lakované nárazníky. Vypadala by hrozně!

První generaci modelu Fabia se Škoda Auto rozhodla nabídnout i v superlevném provedení Junior, které se značilo nelakovanými nárazníky nebo plechovými koly. Dnes už Škodovka Juniora nenabízí. Představme si však, kdyby v její nabídce přece jen byl. Taková Octavia Junior by vypadala hrozně!

Návrh superlaciné octavie zveřejnil maďarský grafik skrývající se pod přezdívkou X-Tomi. Za základ jeho díla posloužila už modernizovaná verze tohoto modelu, což znamená, že nelakované plastové nárazníky, nelakované vnější kryty zpětných zrcátek nebo plechová kola doplňují rozdělené světlomety. A v nich jsou oranžová směrová světla, další charakteristický znak levných modelů. Plastové jsou pak i lišty kolem oken.

Dílo X-Tomiho tak dobře ukazuje, jak by mohla Octavia vypadat, kdyby se jí Škoda rozhodla nabídnout v ryze puritánské verzi, jako byla kdysi právě Fabia Junior.

To dnes je Octavia už v základu slušně vybaveným automobilem. Základní stupeň Active zahrnuje diody denního svícení, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, infotainment Swing s 6,5“ obrazovkou, sedm airbagů, manuální klimatizaci nebo koncová diodová světla. A to je výbava, kterou by Octavia Junior určitě postrádala. Vždyť třeba Fabia Junior neměla kvůli snížení ceny ani krytou schránku před spolujezdcem.

Článek vyšel na serveru Auto.cz. Další příspěvky autora si můžete přečíst zde

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud