Škoda v říjnu na autosalonu v Paříži poprvé ukáže sportovní Kodiaq RS | info.cz

Články odjinud

Škoda v říjnu na autosalonu v Paříži poprvé ukáže sportovní Kodiaq RS

Škoda Auto na začátku října na autosalonu v Paříži poprvé představí své SUV Kodiaq ve sportovní verzi RS. Bude ho pohánět nejsilnější dieselový motor v historii značky, dvoulitrový TDI se dvěma turby a výkonem 239 koní. Mladoboleslavská automobilka to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Koncernový čtyřválec biturbo použila Škoda u svých modelů poprvé, zatím jej používal hlavně Volkswagen. Z menších modelů Fabia a Rapid naopak naftové motory zmizí a nahradí je pohon na CNG.

Označení RS znamená Rally Sport a poprvé bylo použito v roce 1974 u soutěžních prototypů Škoda 180 RS a 200 RS. Na jejich základě vyvinula Škoda v roce 1975 model 130 RS přezdívaný Porsche východu. V roce 2000 představila automobilka model Octavii RS, což byl první sériové model s tímto označením. Kodiaq bude mít lehce pozměněné logo. Od dosavadního se bude lišit červeným provedením písmena „V“.

Škoda začala vyrábět SUV Kodiaq na podzim roku 2016. Vedle toho nabízí ještě menší SUV Karoq a letos na jaře představila model Kamiq určený výhradně pro Čínu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud