Škodovka uvede během příští dvou let na trh 19 nových modelů aut, řadu z nich na elektřinu | info.cz

Články odjinud

Škodovka uvede během příští dvou let na trh 19 nových modelů aut, řadu z nich na elektřinu

Mladoboleslavská Škoda Auto uvede během dvou příštích let na trh 19 nových modelů aut. Na autosalonu v Ženevě to řekl předseda představenstva mladoboleslavské automobilky Bernhard Maier. Jedním z nových vozů bude i takzvaný crossover založený na konceptu Vision X, který teď Škoda Auto oficiálně představila.

Pokud se škodovka bude svých plánů držet, je klidně možné, že se jí podaří prodat v dohledné době dva miliony vozů ročně. Teprve nedávno přitom automobilka překonala hranici jednoho milionu vozů.

K expanzi má firmě pomoci nástup modelů, které budou poháněny elektřinou a mají podle Maiera obrovskou budoucnost. V roce 2019 se na trhu objeví model Superb s hybridním pohonem a zejména elektřinou poháněný model Citigo. V obou případech jde o vozy, které už na trhu v nějaké verzi jsou.

Zcela nový modely s elektromotorem se na trhu objeví v roce 2020. Půjde zatím jen o koncept označovaný jako Vision E. Už v roce 2025 by ovšem na trhu mělo být celkem 10 modelů s alternativním pohonem, šest z nich čistě elektrických a čtyři s hybridním pohonem.

Všechny vozy s alternativním pohonem jsou vyvíjeny v Česku, což podle zástupců automobilky zajišťuje světlou budoucnost výrobním závodům v zemi. Není ovšem vyloučeno, že škodovka investuje do nového závodu mimo Českou republiku, jak Maier uvedl v rozhovoru pro německý ekonomický deník Handelsblatt.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud