Slováci kupují víc nových aut, každé páté je z Mladé Boleslavi | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Slováci kupují víc nových aut, každé páté je z Mladé Boleslavi

Slováci kupují víc nových aut, každé páté je z Mladé Boleslavi

Prodej nových osobních aut na Slovensku se v prvním letošním pololetí zvýšil, tradičně největší zájem byl o vozy z české automobilky Škoda Auto. Vyplývá to z údajů slovenského svazu automobilového průmyslu. Do konce června bylo na pětimilionovém Slovensku zaregistrováno 51.891 nových osobních aut. Proti stejnému období loni to představuje nárůst o 6,18 procenta.

Zhruba každý pátý prodaný nový osobní vůz na Slovensku byl v pololetí od mladoboleslavské automobilky Škoda, která má na slovenském trhu dlouhodobě nejvyšší podíl ze všech značek. Za prvních šest měsíců roku přibylo do evidence 10.055 vozů Škoda, což je meziročně nárůst o 3,3 procenta. Největší zájem na Slovensku byl o modely Fabia a Octavia.

Slovensko je v přepočtu na obyvatele největším výrobcem osobních aut na světě. Své továrny v zemi pod Tatrami mají automobilky Kia Motors, PSA a Volkswagen. Nový závod na jihu Slovenska staví britská automobilka Jaguar Land Rover, která tam plánuje zahájit produkci ještě letos.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.