Slováci kupují víc nových aut, každé páté je z Mladé Boleslavi | info.cz

Články odjinud

Slováci kupují víc nových aut, každé páté je z Mladé Boleslavi

Prodej nových osobních aut na Slovensku se v prvním letošním pololetí zvýšil, tradičně největší zájem byl o vozy z české automobilky Škoda Auto. Vyplývá to z údajů slovenského svazu automobilového průmyslu. Do konce června bylo na pětimilionovém Slovensku zaregistrováno 51.891 nových osobních aut. Proti stejnému období loni to představuje nárůst o 6,18 procenta.

Zhruba každý pátý prodaný nový osobní vůz na Slovensku byl v pololetí od mladoboleslavské automobilky Škoda, která má na slovenském trhu dlouhodobě nejvyšší podíl ze všech značek. Za prvních šest měsíců roku přibylo do evidence 10.055 vozů Škoda, což je meziročně nárůst o 3,3 procenta. Největší zájem na Slovensku byl o modely Fabia a Octavia.

Slovensko je v přepočtu na obyvatele největším výrobcem osobních aut na světě. Své továrny v zemi pod Tatrami mají automobilky Kia Motors, PSA a Volkswagen. Nový závod na jihu Slovenska staví britská automobilka Jaguar Land Rover, která tam plánuje zahájit produkci ještě letos.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud