Uvažujete nad ojetým autem? Nejčastější cena je 134.000 Kč a nabídka navíc vzrostla | info.cz

Články odjinud

Uvažujete nad ojetým autem? Nejčastější cena je 134.000 Kč a nabídka navíc vzrostla

Nabídka ojetých aut v tuzemských autobazarech a inzerci za první pololetí proti loňsku vzrostla o téměř 50.000 na 490.068 vozů. Nejčastěji byly nabízené za 134.000 Kč, což je o 4100 Kč více, než před rokem. Vyplývá to ze statistik skupiny AAA Auto.

„Růst cen je přirozenou součástí každého zboží a komodity, zvláště v době, kdy roste ekonomika a s ní i příjmy obyvatelstva, jako je tomu právě nyní. Ojetiny však jdou cenově nahoru jen velmi mírně a doba pro jejich nákup je stále ideální. Nákupy jsou nadále podporovány velmi výhodnými podmínkami úvěrů,“ uvedla generální ředitelka AAA Auto Karolína Topolová.

Nejčastější průměrný nájezd prodávaných aut byl 164.277 km, tedy o 2000 km méně, než loni. Populárnějším palivem je pro letošek prozatím diesel s podílem 50,7 procenta.

Mírně vzrostlo průměrné stáří inzerovaných vozů, a to z loňských 9,4 roku na letošních 9,6 roku. V šestém měsíci letošního roku byly nejčastěji v nabídkách autobazarů a soukromých inzerentů automobily s průměrným stářím 9,5 roku.

Pomyslný žebříček deseti nejinzerovanějších vozů letošního pololetí ovládly tuzemské škodovky Octavia a Fabia. Třetí a čtvrtou příčku si drží, stejně jako minulý rok, modely Volkswagen Passat a Volkswagen Golf. Pořadí na 5. respektive 6. pozici si vyměnily automobily Ford Focus a Škoda Superb, která si polepšila. Sedmou a osmou příčku si meziročně udržely vozy BMW 3 a Ford Mondeo. Zatímco vloni se na deváté příčce umístil Renault Megane, letos jej vystřídalo BMW řady 5. Desátá je Škoda Rapid.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud