V závěru června nebude možné žádat o nové řidičské průkazy | info.cz

Články odjinud

V závěru června nebude možné žádat o nové řidičské průkazy

Od července začne fungovat nový systém pro vydávání řidičských průkazů. Od tohoto čtvrtku odpoledne do pátku proto nebudou úřady obcí s rozšířenou působností přijímat nové žádosti o řidičské oprávnění. ČTK o tom dnes informovalo ministerstvo dopravy. Řidičské oprávnění si letos musí vyměnit ještě více než 400 tisíc řidičů.

Motoristé budou mít od začátku července možnost žádat o vydání, případně o výměnu řidičského průkazu na jakémkoliv obecním úřadu obce s rozšířenou působností v zemi. Stejně jako v případě změn v registru vozidel, kde stejný systém platí od loňského června, tak nebudou muset na úřad v místě svého trvalého bydliště. Další novinkou je odstranění povinnosti předkládat papírovou fotografii. Úředníci je budou nově pořizovat digitálně přímo na úřadě.

Kvůli přechodu na nový systém úředníci všech 206 obcí s rozšířenou působností nebudou ve čtvrtek a v pátek přijímat nové žádosti. „Po přepnutí už nebude možné zpracovat staré žádosti. Pokud by obce přijímaly žádosti ještě ve čtvrtek odpoledne a v pátek, nedostaly by se k řádnému zpracování včas a nemohli bychom zaručit výrobu těchto dokladů,“ uvedl mluvčí ministerstva dopravy Jakub Stadler.

Se zavedením nového systému zároveň podraží žádost o nový průkaz. Dosud stála 50 korun, od července budou žadatelé platit 200 korun. Výměna propadlého oprávnění bude nadále zdarma. Řidičský průkaz si letos vyměnilo téměř 250 tisíc motoristů. Více než 400 tisíc řidičů však tento krok ještě čeká, jelikož jim během letošního roku vyprší platnost.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud