VW Arteon: Výkladní skříň moderní techniky, která není pro každého | info.cz

Články odjinud

VW Arteon: Výkladní skříň moderní techniky, která není pro každého

Nový Arteon se nachází přesně na pomezí mainstreamových a luxusních automobilů. Je nabitý špičkovou technikou a komfortem hravě předčí i passat.

Vzpomínáte si na Volkswagen Passat CC? Stylové „čtyřdveřové kupé“, jehož následovník dal vale jménu Passat a říkal si prostě jenom CC? Přesně tohle auto cílilo na zákazníky, kterým běžný passat nestačil, ale stále chtěl zůstávat v mainstreamových vodách. Zkrátka něco mezi passatem a Audi A5 Sportback, chcete-li. Na označení CC už ale nicméně pro budoucnost zapomeňte – nejnovější generace elegantního modelu totiž dostala tajemné jméno Arteon a schopnosti dárce orgánů posouvá na novou, vyšší úroveň.

Když hovořím o darovaných orgánech, myslím samozřejmě platformu MQB pro příčnou zástavbu motorů a pohon primárně předních kol, v aktuální nabídce na českém trhu však převažují čtyřkolky, protože cenově dostupnější verze dorazí až později. Hovořím zejména o zcela nové patnáctistovce Evo výkonu 110 kW, kterou jsem nedávno vyzkoušel v modernizovaném golfu. Prozatím nejlevnější varianta má pod kapotou dvoulitrový turbodiesel (110 kW) spojený s automatickou dvouspojkovou převodovkou a vychází na 1.007.900 Kč.

Celý článek si přečtěte na webu Auto.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud