3 připojištění k havarijnímu pojištění, která se vám zaručeně vyplatí

Prezentace klienta

Havarijní pojištění poskytuje komplexní ochranu vozidla v případě, kdy je způsobena škoda přímo na pojištěném vozu samotným řidičem, nebo například vandalem. V dnešním článku vám poradíme 3 užitečná připojištění k havarijnímu pojištění, jejichž sjednání se určitě vyplatí alespoň zvážit.

Připojištění čelních skel

Pojištění skel nebývá v havarijním pojištění standardně zahrnuto a je jej třeba sjednávat jako připojištění. Toto připojištění se vztahuje na rozbití či poničení pojištěných skel vozidla, přičemž se nevztahuje na zničení předmětů na skle (například dálniční známku). Pojišťovny zpravidla nabízí připojištění skel s určitou mírou spoluúčasti, kdy se pojistník částečně podílí na úhradě vzniklé škody.

Připojištění úrazu přepravovaných osob

Zde se jedná o specifický druh úrazového pojištění, kdy jsou pojištěny přepravované osoby pro případ trvalých následků či smrti způsobených úrazem. Pojištěnými osobami jsou zpravidla jak přepravované osoby, tak i samotný řidič vozidla. Podmínkou pro výplatu pojistného plnění u tohoto pojištění je vznik úrazu, který pojištěné osoby utrpěly při jízdě po pozemní komunikaci, při dopravní nehodě, popřípadě při odstraňování poruchy vozidla.

Připojištění asistenčních služeb

Asistenční služby bývají v havarijním pojištění zahrnuty v základním rozsahu, avšak často se vyplatí si připlatit za speciální připojištění asistenčních služeb. Asistence v rozšířeném rozsahu zajistí nejen pomoc v nouzi, ale i právní poradenství, odtah vozidla v rámci ČR i zahraničí, nebo například zprostředkování opravy vozidla.

Jak uzavřít výhodné připojištění k havarijnímu ručení?

Porovnání nabídek na havarijní pojištění a jeho připojištění lze nejlépe provést s pomocí online srovnávače havarijního pojištění, jako je například Yespojištění.cz, které nabízí rychlé srovnání cen a podmínek pojištění včetně možnosti sjednání vybrané nabídky.

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital