Alfa Romeo představila nejhezčí SUV na trhu

ČTK

Stelvio je středně velké luxusní SUV, které má konkurovat obdobným vozům německých značek BMW a Audi. První SUV Alfy Romeo je klíčem k realizaci plánů skupiny Fiat Chrysler na prodej vozů pro luxusnější segmenty trhu s vyšší marží.

Italská automobilka Alfa Romeo ze skupiny Fiat Chrysler představila svůj první sportovně-užitkový vůz (SUV). Model Stelvio, který má dnes premiéru na autosalonu v Los Angeles, má zaujmout hlavně zákazníky ve Spojených státech, které jsou největším a nejziskovějším trhem skupiny.

Stelvio je středně velké luxusní SUV, které má konkurovat obdobným vozům německých značek BMW a Audi. První SUV Alfy Romeo je klíčem k realizaci plánů skupiny Fiat Chrysler na prodej vozů pro luxusnější segmenty trhu s vyšší marží.

"Stelvio má všechny ingredience k tomu, aby se nakonec stalo nejlépe prodávaným modelem Alfy Romeo," řekl agentuře Bloomberg Ian Fletcher z analytické firmy IHS Automotive. "Pokud se to má podařit, mělo by toto SUV budit dojem luxusního zboží s italským šmrncem," dodal.

Šéf Fiatu Sergio Marchionne chce obnovit reputaci Alfy Romeo jako luxusní značky a americký debut Stelvia je pro tuto snahu rozhodující. Prodej vozů této značky zaznamenal prudký pokles a její předešlé pokusy expandovat mimo Evropu byly odloženy.

Vůz pojmenovaný podle nejvýše položené silnice ve Východních Alpách, pověstné svými vlásenkami, které se vinou nad sebou v prudkém svahu, se začne prodávat příští rok. Jeho cena se zřejmě bude pohybovat na úrovni jeho rivalů, jako jsou modely Audi Q5 a BMW X3, které v USA stojí kolem 40.000 dolarů (asi milion Kč), uvedl Bloomberg.

Stelvio bude třetím modelem, který bude značka prodávat na americkém trhu. Do USA se Alfa Romeo vrátila před dvěma lety se sportovním vozem 4C a nyní na tamní trh uvádí středně velký sedan Giulia.

sinfin.digital