Češi mají o kousek dálnice víc. Na Českobudějovicku se otevřel nový úsek D3

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) otevřelo na jihočeské dálnici D3 nový úsek Borek - Úsilné dlouhý 3,1 kilometru. Řidiči tam budou moci vjet v odpoledních hodinách, do té doby budou jezdit po dosavadní trase na Prahu ve směru Strakonická - Pražská - Nemanická - Borek. Odpoledne silničáři spojku na Borku mezi silnicí I/3 a Pražskou ulicí zavřou. ČTK to dnes řekl mluvčí ŘSD Jan Studecký.

Stavbaři nový úsek dokončili o dva měsíce dříve, než byl původní termín. Práce stály 717,5 milionu korun. „Zprovozněná stavba umožní snížit dopravní zátěž na silnici I/3 v obci Borek i v navazující části Českých Budějovic, díky čemuž se sníží imise a hluková zátěž z dopravy," řekl generální ředitel ŘSD Jan Kroupa s tím, že význam stavby ještě výrazně vzroste, až silničáři dokončí další navazující úseky D3.

Babiš: Uhlová je lhářka, v mých drůbežárnách jsou nadstandardní podmínky. Je to socanská kampaň

Na novém úseku je 11 mostů. Nejdelší z nich přes potok Kyselá voda měří 210 metrů, tvoří ho dva trámové mosty. Úsek Borek - Úsilné vede od silnice I/3 nad Borkem k silnici I/34 z Českých Budějovic do Jindřichova Hradce. Ve směru od Prahy se tak bude sjíždět přes mimoúrovňovou křižovatku Úsilné a po silnici I/34. Tříúrovňová prstencová křižovatka, jež má okružní pás včetně devíti takzvaných větví, je podle ŘSD druhá svého druhu v ČR, první je v Opatovicích nad Labem na Pardubicku.

Do odpoledních hodin se dnes ještě bude jezdit po dosavadní trase na Prahu přes Nemanice a Borek. Poté se spojka na Borku zavře. Kdo pak pojede z Budějovic na Prahu přes Borek, bude muset nově po staré silnici ke křižovatce u Lhotic nebo přes Chotýčany do Ševětína.

Rusko obešlo Spojené státy a na vlastní pěst jedná s KLDR. Trumpovy výhrůžky nikam nevedou, tvrdí

Další rozestavěný úsek D3 Veselí nad Lužnicí - Bošilec, dlouhý 5,1 kilometru a s náklady 634,7 milionu korun, se řidičům otevře 12. října. Součástí D3 bude také obchvat Českých Budějovic za 12 miliard korun, který má být hotový do roku 2021.


SDÍLET
sinfin.digital