Staronový Top Gear uvidí nakonec i diváci v Česku

E15

Nový motoristický pořad bývalých hvězd Top Gearu, který v pátek začal vysílat internetový Amazon, uvidí již brzy i diváci v Česku. Firma to oznámila na sociálních sítích.

Nová motoristická show Grand Tour, kterou uvádí bývalé hvězdy pořadu Top Gear, bude již brzy k vidění i v Česku. Grand Tour nyní vysílá internetový gigant Amazon v rámci své služby Amazon Prime, která ovšem není v Česku dostupná. Pokud jej někdo chtěl vidět, musel využít služeb internetových pirátů, nebo speciálního softwaru, který laicky řečeno změní adresu počítače.

Amazon podle deníku E15 na sociálních sítích oznámil, že službu Amazon Prime rozšíří do dalších 200 zemí svět a bude to již brzy. Firma tak jde ve šlépějích internetové „videopůjčovny“ Netflix, která k tomuto kroku přistoupila před několika měsíci. 

Rozšíření videoslužeb Amazonu do celého světa rozhodně není samoúčelné. Jak uvádí Bloomberg.com, celý projekt si může klást za cíl dostat do povědomí diváků Amazon především jako velkého a populárního internetového obchodníka. Pořady jako právě The Grand Tour jsou pak pro celou firmu výbornou reklamou. Trojici v čele s Jeremy Clarksonem totiž zná minimálně 300 milionů pravidelných diváků pořadu Top Gear.

sinfin.digital