Studoval na Sorbonně, Science Po v Saint-Germain a College of Europe. Na INFO.CZ se věnuje především dění ve Francii a událostem na Blízkém východě.

Nejnovější příspěvky

🇫🇷 energetické společnosti naléhají na 🇫🇷 spotřebitele, aby již nyní šetřili plynem a elektřinou. Společnosti se obávají, že kvůli válce na Ukrajině může v zimě nastat jejich nedostatek.
Po dlouhé době jsem opět něco napsal o francouzské politice pro @infocz_web . No …, nevypadá to úplně růžově. Macron bez absolutní většiny, nárůst krajní pravice. V článku nastiňuji několik scénářů, jak se situace může vyvinout. https://t.co/KjOg7q2OAH
Francie bude mít novou premiérku, Élisabeth Borne, která v úřadu nahradí Jeane Castexe. Borne je bývalou ministryní práce a sociálních věcí a stane se teprve druhou ženou v Páté Republice, která bude zastávat pozici premiérky.
Bývalý 🇫🇷 premiér François Fillon byl odsouzen ke čtyřem letům vězení, z toho rok natvrdo. Soud ho shledal vinným z fiktivního zaměstnávání své ženy v době, kdy byl 🇫🇷 poslancem. Fillon také musí zaplatit skoro 400 tis. euro.
sinfin.digital