Barcelona: tipy na nejlepší památky a zajímavosti v katalánské metropoli | info.cz

Články odjinud

Co vidět v Barceloně: Okouzlí vás historií. Bez jídla a kouzelných trhů se ale neobejdete

O Barceloně, hlavním městě Katalánska a druhém největším městě Španěska, slyšel téměř každý. Pokud ne jako zapálený turista, tak alespoň jako fanoušek jednoho z nejznámějších fotbalových klubů. Přinášíme vám několik tipů, které byste při návštěvě přímořské metropole rozhodně neměli vynechat.

La Rambla a trhy

Atmosféra, kterou nepochybně budete chtít z jednoho z nejznámějších měst světa nasát, doslova prýští z neznámějšího barcelonského bulváru La Rambla. Ten je protkaný nejen obchůdky s oblečením světoznámých značek, ale hlavně kavárnami a restauracemi. Je také velmi pravděpodobní, že při procházce narazíte na pouliční umělce, kteří vám zpříjemní odpoledne.

Pokud se na La Rambla vydáte, určitě nevynechejte nedalekou tržnici Mercat de la Boqueria, která vás uchvátí nejen jídlem, bez kterého určitě neodejdete. Jestliže patříte k těm, kteří chtějí na cestách potěšit nejen oko, ale také chuťové pohárky, Barcelona vás zajisté nezarmoutí. Tamní tapas seženete téměř na každém rohu a paellu s plody moře jakbysmet.

Po stopách Gaudího a historie

Jedním z lákadel, které do Srdce Katalánska vábí nejen milovníky architektury, je osoba Antonia Gaudího. Právě on má na kontě nespočet staveb, které rozhodně neminete. Kromě nejslavnější, kterou je bezesporu nedostavěná Sagrada Família, můžete navštívit i Gaudího muzeum, kde se o něm dozvíte opravdu vše.

Animace ukazuje dokončení chrámu Sagrada Familia autor: Facebook.com/Street Art Utopia

Za pozornost stojí ale i takzvaná gotická čtvrť. Úzké uličky vám poskytnou nejen příjemné ochlazení, ale také kouzelné pohledy. Mezi budovami, které často pochází už ze středověku, narazíte například na gotický most Carrer del Bisbe Irurita, katedrálu Santa Creu i Santa Eulália nebo muzeum Pabla Picassa.

Z města do přírody: Castillo de Montjüic

Pokud vás ruch velkoměsta, které nikdy nespí, už unavil a moře už jste se nabažili do sytosti, není nic jednoduššího než sednout na lanovku a nechat se vyvést na kopec Montjuïc. Nejen, že se vám naskytne velkolepý pohled na město, ale čeká tam na vás i kouzelná botanická zahrada, magická fontána, pevnost Castillo de Montjüic nebo muzeum pod širým nebem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.