Americké akcie překonaly další rekord. Dow Jonesův index přeskočil hranici 26 000 bodů | info.cz

Články odjinud

Americké akcie překonaly další rekord. Dow Jonesův index přeskočil hranici 26 000 bodů

Americké akcie dnes navzdory počátečnímu růstu oslabily. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, uzavřel obchodování s poklesem o 0,04 procenta na 25.792,86 bodu. Během dne však poprvé překonal hranici 26.000 bodů.

Širší index S&P 500 se dnes snížil o 0,35 procenta a obchodování zakončil na 2776,42 bodu. Index technologického trhu Nasdaq Composite klesl o 0,51 procenta na 7223,69 bodu.

Za počátečním růstem akciového trhu stály zejména příznivé výsledkové zprávy některých firem. Akcie největší americké zdravotní pojišťovny UnitedHealth zamířily vzhůru, neboť hospodářské výsledky podniku překonaly očekávání analytiků. Z překvapivě příznivých výsledků těžily rovněž akcie banky Citigroup.

Později se však vývoj na akciovém trhu otočil, protože akcie energetických společností oslabovaly v důsledku poklesu cen ropy. "Nižší ceny energie nás tlačí trochu dolů," uvedla analytička Tracie McMillionová ze společnosti Wells Fargo Investment Institute.

Hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí zatím zveřejnilo 30 firem z indexu S&P 500. Ve více než třech čtvrtinách případů výsledky překonaly očekávání, napsala agentura Reuters.

Na devizovém trhu se dnes kurz eura vůči dolaru výrazněji nezměnil. Kolem 22:00 SEČ se jednotná evropská měna prodávala za 1,2263 USD. Držela se tak v blízkosti svých tříletých maxim.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud