Americký optimismus: Šéfka Fedu věří, že další finanční krizi už nezažije | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Americký optimismus: Šéfka Fedu věří, že další finanční krizi už nezažije

Americký optimismus: Šéfka Fedu věří, že další finanční krizi už nezažije

Šéfka americké centrální banky (Fed) Janet Yellenová věří, že již nezažije další finanční krizi. Bankovní reformy totiž podle ní posílily bezpečnost finančního systému. Yellenová to dnes uvedla při svém projevu v Londýně.

„Řekla bych, že již nikdy nenastane další finanční krize? Víte, to bych asi zašla příliš daleko. Ale myslím si, že jsme ve větším bezpečí, a doufám, že to nebude během našich životů, a nevěřím, že bude," citovala Yellenovou agentura Reuters.

Regulátoři bankovního sektoru nyní podle šéfky Fedu dělají lepší práci při pátrání po hrozbách pro finanční stabilitu. Yellenová varovala před zmírněním přísnější regulace finančního sektoru, kterou přinesly reformy po finanční krizi z let 2007 až 2009. Deregulace bankovního sektoru je přitom jednou z priorit administrativy prezidenta Donalda Trumpa.

Yellenová se dnes odmítla vyjádřit k otázce týkající se jejího vztahu k Trumpovi, který během volební kampaně označil její počínání v čele Fedu za "ostudné". Upozornila nicméně, že v USA existuje dlouhá tradice úzké spolupráce Fedu s administrativou. Dodala, že v této tradici pokračuje s nynějším ministrem financí Stevenem Mnuchinem. Zdůraznila rovněž, že nynější administrativa respektuje nezávislost Fedu.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.