Amerika se lekla nových čínských cel. Dolar mírně klesá, napětí mezi mocnostmi stoupá | info.cz

Články odjinud

Amerika se lekla nových čínských cel. Dolar mírně klesá, napětí mezi mocnostmi stoupá

Americký dolar dnes mírně oslabuje. Dolů ho tlačí nová čínská cla na dovoz zboží ze Spojených států, která stupňují obchodní napětí mezi dvěma největšími ekonomikami světa. Euro si vůči dolaru připisuje zhruba 0,1 procenta na 1,2330 USD.

Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, vykazoval krátce před 17:30 SEČ pokles o zhruba 0,2 procenta na 89,934 bodu. Ve čtvrtek přitom vystoupil až na týdenní maximum 90,178 bodu, napsala agentura Reuters.

"Nálada na trhu byla zasažena pokračujícími obchodními třenicemi mezi Spojenými státy a Čínou," uvedl analytik Joe Manimbo ze společnosti Western Union Business Solutions. Objem obchodování je dnes nicméně nižší než obvykle, protože některé evropské trhy jsou kvůli velikonočním svátkům uzavřeny.

Čína s platností ode dneška zavádí cla ve výši až 25 procent na 128 výrobků ze Spojených států, reaguje tak na uvalení cel na dovoz oceli a hliníku do USA. Čínská cla se týkají mimo jiné amerického mraženého vepřového, vína, některého ovoce a ořechů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud