Areály ve Špindlerově Mlýně si provozovatel pronajal na dalšího čtvrt století. Chystá se je propojit | info.cz

Články odjinud

Areály ve Špindlerově Mlýně si provozovatel pronajal na dalšího čtvrt století. Chystá se je propojit

Společnost Melida se dohodla se sportovními svazy na prodloužení pronájmu lyžařských areálů Svatý Petr a Medvědín o dalších 25 let. Jistota na více let dopředu byla pro Melidu podmínkou, aby spustila dlouho připravovanou obří investici na propojení obou špindlerovských lyžařských areálů. Aktuální smlouva zajišťuje Melidě pronájem do roku 2057.

Cenu za pronájem Melida neuvedla s odvoláním na smluvní závazek mlčenlivosti. Podle člena představenstva Ladislava Maroula se ale roční platba nijak významně neliší od podmínek stávající smlouvy. 

Dosud Melida platila roční pronájem 44 milionů korun, stávající smlouva se sportovními svazy v čele s Českou unií sportu měla vypršet v roce 2032. „Prodloužení bylo pro obří investici do propojení Medvědína a Svatého Petra, která bude mít dlouhou finanční návratnost, klíčové,“ uvedl pro E15 Maroul.

Melida v současnosti finišuje s přípravami nového propojení Svatého Petra a Medvědína, které bude sestávat ze dvou nových sedačkových lanovek a dvou sjezdovek. „Jsme ve finálním stádiu. Dokončujeme studii vlivu na životní prostředí EIA a intenzivně pracujeme na zapracování nových environmentálních požadavků do projektu. Stavebně a finančně jsme připraveni okamžitě stavět,“ uvedl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš.

čtěte pokračování článku na E15 >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud