Články odjinud

Autobusy pro letiště. Ruzyně zmodernizuje za 166 milionů svůj vozový park

Autobusy pro letiště. Ruzyně zmodernizuje za 166 milionů svůj vozový park

Ruzyňské letiště plánuje zmodernizovat autobusový park sloužící pro přepravu cestujících z terminálů k letadlům. Během čtyř let odebere přinejmenším deset nových velkokapacitních autobusů za odhadovaných 166 milionů korun.

Výběrové řízení kromě nákupu nových autobusů řeší i dodávky náhradních dílů a školení letištních techniků, kteří se budou o servis nových strojů na letišti starat. Kromě nabídkové ceny bude letiště dodavatele vybírat podle poskytnutých záruk a kapacity nabídnutých autobusů, řekla ČTK mluvčí Letiště Praha Marika Janoušková.

Sedm nových autobusů chce pražské letiště uvést do provozu už v letošním roce. Maximálně jich během následujících čtyř let plánuje odebrat 20. Nové autobusy mají mít minimální kapacitu 110 cestujících.

V současnosti slouží na pražském letišti pro přepravu cestujících 21 autobusů, z nichž 17 jsou autobusy Cobus 3000 německého výrobce Contrac Cobus. Kromě tohoto v Evropě široce rozšířeného modelu provozuje letiště ještě čtyři starší vozy Irisbus. Ty ale využívá pouze ve špičkách k pokrytí vyššího náporu cestujících.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud