Autobusy pro letiště. Ruzyně zmodernizuje za 166 milionů svůj vozový park | info.cz

Články odjinud

Autobusy pro letiště. Ruzyně zmodernizuje za 166 milionů svůj vozový park

Ruzyňské letiště plánuje zmodernizovat autobusový park sloužící pro přepravu cestujících z terminálů k letadlům. Během čtyř let odebere přinejmenším deset nových velkokapacitních autobusů za odhadovaných 166 milionů korun.

Výběrové řízení kromě nákupu nových autobusů řeší i dodávky náhradních dílů a školení letištních techniků, kteří se budou o servis nových strojů na letišti starat. Kromě nabídkové ceny bude letiště dodavatele vybírat podle poskytnutých záruk a kapacity nabídnutých autobusů, řekla ČTK mluvčí Letiště Praha Marika Janoušková.

Sedm nových autobusů chce pražské letiště uvést do provozu už v letošním roce. Maximálně jich během následujících čtyř let plánuje odebrat 20. Nové autobusy mají mít minimální kapacitu 110 cestujících.

V současnosti slouží na pražském letišti pro přepravu cestujících 21 autobusů, z nichž 17 jsou autobusy Cobus 3000 německého výrobce Contrac Cobus. Kromě tohoto v Evropě široce rozšířeného modelu provozuje letiště ještě čtyři starší vozy Irisbus. Ty ale využívá pouze ve špičkách k pokrytí vyššího náporu cestujících.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud