Banka Goldman Sachs zvýšila zisk o víc než 50 miliard | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Banka Goldman Sachs zvýšila zisk o víc než 50 miliard

Banka Goldman Sachs zvýšila zisk o víc než 50 miliard

Americká finanční společnost Goldman Sachs ve druhém čtvrtletí zvýšila zisk meziročně o 44 procent na 2,35 miliardy dolarů (51,9 miliardy Kč). Firma, která je podle objemu aktiv pátou největší bankou ve Spojených státech, dnes také uvedla, že jejího generálního ředitele Lloyda Blankfeina (63) na podzim ve funkci vystřídá provozní ředitel a prezident podniku David Solomon (56).

Zisk na akcii ve čtvrtletí činil 5,98 dolaru. Překonal tak očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali v průměru na 4,66 dolaru. Banka těžila z růstu příjmů z obchodování s dluhopisy a z investičního bankovnictví.

Celkové příjmy se zvýšily o 18 procent na 8,4 miliardy dolarů (185,7 miliardy Kč). Blankfein uvedl, že banka dosáhla solidních výsledků ve všech svých hlavních podnikatelských aktivitách.

Blankfein stojí v čele banky od roku 2006. Post generálního ředitele opustí na přelomu září a října, na konci roku odejde i z funkce předsedy správní rady.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.