Články odjinud

Banka Goldman Sachs zvýšila zisk o víc než 50 miliard

Banka Goldman Sachs zvýšila zisk o víc než 50 miliard

Americká finanční společnost Goldman Sachs ve druhém čtvrtletí zvýšila zisk meziročně o 44 procent na 2,35 miliardy dolarů (51,9 miliardy Kč). Firma, která je podle objemu aktiv pátou největší bankou ve Spojených státech, dnes také uvedla, že jejího generálního ředitele Lloyda Blankfeina (63) na podzim ve funkci vystřídá provozní ředitel a prezident podniku David Solomon (56).

Zisk na akcii ve čtvrtletí činil 5,98 dolaru. Překonal tak očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali v průměru na 4,66 dolaru. Banka těžila z růstu příjmů z obchodování s dluhopisy a z investičního bankovnictví.

Celkové příjmy se zvýšily o 18 procent na 8,4 miliardy dolarů (185,7 miliardy Kč). Blankfein uvedl, že banka dosáhla solidních výsledků ve všech svých hlavních podnikatelských aktivitách.

Blankfein stojí v čele banky od roku 2006. Post generálního ředitele opustí na přelomu září a října, na konci roku odejde i z funkce předsedy správní rady.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud