Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bankrot v lednu vyhlásilo nejméně podnikatelů za čtyři roky. Nárůst byl u obchodních společností

Bankrot v lednu vyhlásilo nejméně podnikatelů za čtyři roky. Nárůst byl u obchodních společností

V lednu bylo vyhlášeno 422 bankrotů fyzických osob podnikatelů, což bylo o 14 méně než v předchozím měsíci a nejméně za čtyři roky. Rovněž bylo vyhlášeno 59 bankrotů obchodních společností, o dvacet více než v prosinci 2017. Vyplývá to ze studie společnosti Czech Credit Bureau (CRIF). 

V lednu bylo také podáno 85 návrhů na bankrot obchodních společností, o osm více než v prosinci. Zároveň bylo podáno 436 návrhů na bankrot podnikatelů, o 42 méně než o měsíc dříve.

U bankrotů podnikajících fyzických osob CRIF sleduje dvě kategorie. Oddlužení fyzických osob podnikatelů, které se děje podobně jako osobní bankrot, a počet bankrotů po odpočtu oddlužení. Tyto bankroty de uskutečňují podobně jako firemní bankroty. "Nejnižší počet bankrotů podnikatelů za poslední čtyři roky způsobil velmi nízký počet obou typů bankrotů. V obou kategoriích se pohybuje na hranici čtyřletých minim," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková.

V lednu byl zaznamenán největší počet bankrotů obchodních společností v Praze, kde jich bylo vyhlášeno 27. Následoval Jihomoravský kraj s devíti bankroty a Plzeňský kraj se šesti. Žádný bankrot obchodních společností naopak nebyl v lednu vyhlášen v Ústeckém, Libereckém a Olomouckém kraji.

Z hlediska hlavních odvětví bylo v lednu vyhlášeno nejvíce bankrotů obchodních společností v obchodu (19 bankrotů), v průmyslu (13) a ve stavebnictví (deset). Žádný bankrot obchodních společností nebyl vyhlášen v ubytování a stravování a jeden bankrot byl vyhlášen v zemědělství a dobývání.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek