Články odjinud

Bayer ve čtvrtek dokončí převzetí Monsanta za 63 miliard dolarů

Bayer ve čtvrtek dokončí převzetí Monsanta za 63 miliard dolarů

Německý chemický a farmaceutický koncern Bayer ve čtvrtek dokončí převzetí americké biotechnologické společnosti Monsanto za zhruba 63 miliard dolarů (téměř 1,4 bilionu Kč). Oznámila to dnes firma. Podle agentury DPA jde o největší zahraniční akvizici, jakou kdy některý z německých podniků uskutečnil.

„Bayer se 7. června stane jediným akcionářem Monsanta,“ napsal koncern v dnešním tiskovém sdělení. Upozornil, že hodnota transakce po zohlednění dluhu Monsanta z konce února činí asi 63 miliard dolarů. Doposud se přitom hovořilo o částce 62,5 miliardy dolarů.

Bayer dnes rovněž oznámil, že název amerického podniku přestane používat. „Názvem firmy zůstane Bayer. Monsanto už firemním jménem nebude. Převzaté produkty si ponechají svá značková jména a stanou se součástí portfolia Bayeru,“ píše se v tiskové zprávě.

Transakci v březnu schválila Evropská komise a minulý týden ji odsouhlasily také Spojené státy. Bayer se v rámci schvalování transakce zavázal k odprodeji některých svých aktivit.

Monsanto je největším světovým producentem osiv a spojením s Bayerem by měl vzniknout největší světový dodavatel produktů pro zemědělskou výrobu, který ovládne více než čtvrtinu globálního trhu osiv a pesticidů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud