Bayer ve čtvrtek dokončí převzetí Monsanta za 63 miliard dolarů | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bayer ve čtvrtek dokončí převzetí Monsanta za 63 miliard dolarů

Bayer ve čtvrtek dokončí převzetí Monsanta za 63 miliard dolarů

Německý chemický a farmaceutický koncern Bayer ve čtvrtek dokončí převzetí americké biotechnologické společnosti Monsanto za zhruba 63 miliard dolarů (téměř 1,4 bilionu Kč). Oznámila to dnes firma. Podle agentury DPA jde o největší zahraniční akvizici, jakou kdy některý z německých podniků uskutečnil.

„Bayer se 7. června stane jediným akcionářem Monsanta,“ napsal koncern v dnešním tiskovém sdělení. Upozornil, že hodnota transakce po zohlednění dluhu Monsanta z konce února činí asi 63 miliard dolarů. Doposud se přitom hovořilo o částce 62,5 miliardy dolarů.

Bayer dnes rovněž oznámil, že název amerického podniku přestane používat. „Názvem firmy zůstane Bayer. Monsanto už firemním jménem nebude. Převzaté produkty si ponechají svá značková jména a stanou se součástí portfolia Bayeru,“ píše se v tiskové zprávě.

Transakci v březnu schválila Evropská komise a minulý týden ji odsouhlasily také Spojené státy. Bayer se v rámci schvalování transakce zavázal k odprodeji některých svých aktivit.

Monsanto je největším světovým producentem osiv a spojením s Bayerem by měl vzniknout největší světový dodavatel produktů pro zemědělskou výrobu, který ovládne více než čtvrtinu globálního trhu osiv a pesticidů.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.