Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bez politiky není byznys, říká šéf české pobočky Bank of China

Bez politiky není byznys, říká šéf české pobočky Bank of China

Politické námluvy mezi Českem a Čínou jsou prvním krokem na dlouhé cestě, která může, ale nemusí skončit plácnutím ruky mezi obchodníky. Podnikat v Česku se přesto vyplatí i díky naturelu zdejších lidí: „Češi jsou velmi kreativní a přemýšliví. Jejich kouzlo je v tom, že i když některé z jejich záměrů vypadají přinejmenším neprakticky, nakonec se jeví jako dobré rozhodnutí,“ říká šéf české pobočky Bank of China Hou Wenbo ve svém vůbec prvním rozhovoru.

Bank of China je v Česku již více než rok. Kolik vás stálo vytvoření české filiálky?

Nebylo to více než milion eur.

Dá se po roce zhodnotit, jak jde byznys? Kolik jste za tu dobu nabrali klientů?

Byznys jde v zásadě dobře, cílíme na firemní financování, nepouštíme se do retailu a v nejbližší době to ani nechystáme, což je dáno hlavně naší kapacitou. Uplynulý rok byl ve znamení schůzek s byznysmeny a navazování vztahů s většinou zdejších velkých firem.

V kontaktu jsme nyní zhruba se čtyřmi až pěti desítkami firem, nicméně ne se všemi už nějak obchodujeme. Pokud jde o reálné výsledky, máme nyní několik klientů.

Už vyděláváte?

Uplynulý rok jsme uzavřeli se ztrátou. Nevydělali jsme zatím moc peněz, protože jednání o konkrétních projektech se teprve rozbíhají. Ale letos ke konci roku předpokládáme, že už se dostaví první zisk.

Více si přečtěte na webu E15.cz.