Bez politiky není byznys, říká šéf české pobočky Bank of China | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bez politiky není byznys, říká šéf české pobočky Bank of China

Bez politiky není byznys, říká šéf české pobočky Bank of China

Politické námluvy mezi Českem a Čínou jsou prvním krokem na dlouhé cestě, která může, ale nemusí skončit plácnutím ruky mezi obchodníky. Podnikat v Česku se přesto vyplatí i díky naturelu zdejších lidí: „Češi jsou velmi kreativní a přemýšliví. Jejich kouzlo je v tom, že i když některé z jejich záměrů vypadají přinejmenším neprakticky, nakonec se jeví jako dobré rozhodnutí,“ říká šéf české pobočky Bank of China Hou Wenbo ve svém vůbec prvním rozhovoru.

Bank of China je v Česku již více než rok. Kolik vás stálo vytvoření české filiálky?

Nebylo to více než milion eur.

Dá se po roce zhodnotit, jak jde byznys? Kolik jste za tu dobu nabrali klientů?

Byznys jde v zásadě dobře, cílíme na firemní financování, nepouštíme se do retailu a v nejbližší době to ani nechystáme, což je dáno hlavně naší kapacitou. Uplynulý rok byl ve znamení schůzek s byznysmeny a navazování vztahů s většinou zdejších velkých firem.

V kontaktu jsme nyní zhruba se čtyřmi až pěti desítkami firem, nicméně ne se všemi už nějak obchodujeme. Pokud jde o reálné výsledky, máme nyní několik klientů.

Už vyděláváte?

Uplynulý rok jsme uzavřeli se ztrátou. Nevydělali jsme zatím moc peněz, protože jednání o konkrétních projektech se teprve rozbíhají. Ale letos ke konci roku předpokládáme, že už se dostaví první zisk.

Více si přečtěte na webu E15.cz.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.